| Sheath Material | 310S,Inconel600 |
|---|---|
| Calibration | K,N,E,J,T,R,B,S,Pt100 |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
| Name | Exhaust Gas Temperature Sensor With 1/8NPT K Type EGT Probe/Sensor |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |
| Sheath Material | 310S,Inconel600 |
|---|---|
| Calibration | K,N,E,J,T,R,B,S,Pt100 |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
| Name | EGT Probe K Type Thermocouple For Exhaust Gas Temp Probe |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |
| Jacket | 310S,Inconel600 |
|---|---|
| Core | Single,double |
| Calibration | K,N,E,J,T,R,B,S,Pt100 |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
| Name | EGT Thermocouple K Type 1/8" NPT Temperature Probe Sensors Exhaust Gas Temp Probe With Exposed Tip & Connector,Stainless |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
|---|---|
| Name | 2m K Type Egt Thermocouple Exhaust Gas Temperature Probe/Sersor |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |
| Type | Single Double |
| MOQ | 100M |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
|---|---|
| Name | Temperature Sensor Theory And Industrial Usage Exhaust Gas Temperature EGT Sensor K Type Probe In 5x50mm |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |
| Type | Single Double |
| MOQ | 100M |
| Name | Gauges Replacement Exhaust Gas Temperature EGT Probe 1/8 NPT Link System |
|---|---|
| Dia. | 0.3-12.7mm |
| Usage | Industrial Temperature Test |
| Eco-friendly | Yes |
| Place Of Origin | Ningbo, China |
| Jacket | SS304,SS321,SS316 |
|---|---|
| Type | Double |
| Calibration | Pt100,Pt1000 |
| Dia | 3.0mm-12.7mm |
| Name | Egt Exhaust Gas Temperature Sensor Probe S K Type Thermocouple |
| Sheath Material | 310S,Inconel600 |
|---|---|
| Calibration | K,N,E,J,T,R,B,S,Pt100 |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
| Name | EGT Probe Exhaust Gas Temperature Probe For Auto |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |
| Sheath Material | 310S,Inconel600 |
|---|---|
| Calibration | K,N,E,J,T,R,B,S,Pt100 |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
| Name | EEGT K Type Thermocouple Probe Temperature Sensor 0-1250C Exhaust Gas Temp Sensor Probe Connector |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |
| Sheath Material | 310S,Inconel600 |
|---|---|
| Type | Single,double |
| Dia | 1.6mm-6.0mm |
| Name | EGT Thermocouple K Type Exhaust Gas Temperature Probe |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |