| Sheath Material | SS304,SS321,SS316,310S,Inconel600 |
|---|---|
| Type | Single,double |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
| Name | Industrial Usage K Type Thermocouple Mi Cable |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |
| Name | 1/4" Thermocouple Mi Cable SS304 Simplex Type K |
|---|---|
| Purity | ≥99.6% |
| Type | Single Double |
| Usage | Temperature Test |
| Insulation | MgO,Al2O3 |
| Name | Type K SS304 Mi Thermocouple Cable 3.0 Mm, 6.0 Mm, 12 Mm |
|---|---|
| Purity | ≥99.6% |
| Type | Single Double |
| Usage | Temperature Test |
| Insulation | MgO,Al2O3 |
| Sheath Material | SS304,SS321,SS316,310S,Inconel600 |
|---|---|
| Calibration | K,N,E,J,T,R,B,S,Pt100 |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
| Name | K Type Mineral Insulated Cable With Inconel600/310 Sheath |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |
| Sheath Material | SS304,SS321,SS316,310S,Inconel600 |
|---|---|
| Calibration | K,N,E,J,T,R,B,S,Pt100 |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
| Name | Industrial Duplex K Type Mi Cable Themocouple Wire |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |
| Name | 3mm /6mm Single/ Duplex MI Cable Type K With SS316 |
|---|---|
| Outside Dia | 0.5-12.7mm |
| Insulation | MgO |
| Function | Thermocouple Material |
| Factory | Yes,production Line |
| Name | Type K Ss304 Mi Thermocouple Cable 3.0 Mm, 6.0 Mm, 12 Mm |
|---|---|
| Outside Dia | 0.5-12.7mm |
| Insulation | MgO |
| Function | Thermocouple Material |
| Factory | Yes,production Line |
| Name | 99.6%High Purity Mgo SS304 Material Mi Thermocouple Cable |
|---|---|
| Outside Dia | 0.5-12.7mm |
| Insulation | MgO |
| Function | Thermocouple Material |
| Factory | Yes,production Line |
| Name | High Quality Class I 0.8mm K Type Simplex Mineral Insulated Stainless Steel 446 Sheath MI Cable |
|---|---|
| Outside Dia | 0.5-12.7mm |
| Insulation | MgO |
| Function | Thermocouple Material |
| Factory | Yes,production Line |
| Dia | 8.0-12.7mm |
|---|---|
| Name | Type K J T E N Available Mineral Insulated Thermocouple Cable |
| MgO | ≥99.6% |
| Core | Simplex |
| Usage | Temperature Test |