| Dia | 3.0-12.7mm |
|---|---|
| Name | Industrial Duplex J Type Mi Cable Themocouple Wire |
| MgO | ≥99.6% |
| Core | Simplex |
| Usage | Temperature Test |
| Dia | 3.0-12.7mm |
|---|---|
| Name | Industrial Duplex J Type Mi Cable Themocouple Wire |
| MgO | ≥99.6% |
| Core | Simplex |
| Usage | Temperature Test |
| Sheath Material | 316 |
|---|---|
| Type | Single,double |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
| Name | 321 Stainless Steel Sheath J Type Duplex 6.0 Mi Thermocouple Cable |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |
| Sheath Material | 316 |
|---|---|
| Type | Single,double |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
| Name | 321 Stainless Steel Sheath J Type Duplex 6.0 Mi Thermocouple Cable |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |
| Name | K J E Type Mineral Insulated Thermocouple Cable Mi Rtd Cable |
|---|---|
| Outside Dia | 0.5-12.7mm |
| Insulation | MgO |
| Function | Thermocouple Material |
| Factory | Yes,production Line |
| Dia | 8.0-12.7mm |
|---|---|
| Name | SS321 Sheath Class A Fe - Konstantan J Type MI Thermocouple Cable |
| MgO | ≥99.6% |
| Core | Simplex |
| Usage | Temperature Test |
| Brand Name | LEADKIN |
|---|---|
| Core | 2,3,4,6 |
| Insulation | MgO |
| Warranty | 1 Year |
| Temperature Range | 200℃-1000℃ |
| Dia | 8.0-12.7mm |
|---|---|
| Name | Mineral Insulated Wire Type K / J / E / N / T / R / S / B |
| MgO | ≥99.6% |
| Core | Simplex |
| Usage | Temperature Test |
| Brand Name | LEADKIN |
|---|---|
| Insulation | MgO |
| Warranty | 1 Year |
| Temperature Range | -200℃-1300℃ |
| Accuracy | Class I、II、III |
| Brand Name | LEADKIN |
|---|---|
| Insulation | MgO |
| Warranty | 1 Year |
| Temperature Range | -200℃-1300℃ |
| Accuracy | Class I、II、III |