| Name | 9.5mm Four Conductors Mineral Insulated Thermocouple Cable SS310 Type K |
|---|---|
| Dia. | 0.5-12.7mm |
| Type | E |
| Purity Of Mgo | More Than 99.6% |
| Package | Carton. Pallet |
| Name | 2/4/6 Cores Mineral Insulated Thermocouple Cable |
|---|---|
| Purity | ≥99.6% |
| Type | Single Double |
| Usage | Temperature Test |
| Insulation | MgO,Al2O3 |
| Sheath Material | 316 |
|---|---|
| Type | Single,double |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
| Name | Ss310 SS316 Mineral Insulated Thermocouple Cable 2 Cores Type T |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |
| Sheath Material | SS304,SS321,SS316,310S,Inconel600 |
|---|---|
| Calibration | K,N,E,J,T,R,B,S,Pt100 |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
| Name | K Type Mineral Insulated Cable With Inconel600/310 Sheath |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |
| Name | Single Mi Cable K Type Thermocouple Cable Inconel600 Sheath |
|---|---|
| Outside Dia | 0.5-12.7mm |
| Usage | Industrial |
| Insulation | MgO |
| Theory | Temperature Sensor |
| Sheath Material | SS304,SS321,SS316,310S,Inconel600 |
|---|---|
| Calibration | K,N,E,J,T,R,B,S,Pt100 |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
| Name | SS316 SS310 INCONEL600 NICROBELL Mineral Insulated Thermocouple Cable/Mi Cable |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |
| Dia | 3.0-12.7mm |
|---|---|
| Name | Industrial Duplex J Type Mi Cable Themocouple Wire |
| MgO | ≥99.6% |
| Core | Simplex |
| Usage | Temperature Test |
| Sheath Material | SS304,SS321,SS316,310S,Inconel600 |
|---|---|
| Type | Single,double |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
| Name | Industrial Usage K Type Thermocouple Mi Cable |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |
| Sheath Material | SS304,SS321,SS316,310S,Inconel600 |
|---|---|
| Calibration | K,N,E,J,T,R,B,S,Pt100 |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
| Name | First Class Nicrobell MI Simplex And Duplex Thermocouple Cables |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |
| Sheath Material | SS304,SS321,SS316,310S,Inconel600 |
|---|---|
| Calibration | K,N,E,J,T,R,B,S,Pt100 |
| Dia | 0.5mm-12.7mm |
| Name | 2 Cores 4 Cores 6 Cores Ss316 Sheathed 4.8mm OD Sheath Wire Type K |
| Purity Of MgO | ≥99.6% |